Kościół Imienia NMP

Ten gotycki kościół Imienia NMP znajduje się w dolnej części starówki. Pierwszy zapis dowodzący istnienia parafii katolickiej w Kowarach pochodzi z 12 listopada 1399 roku, natomiast o samym obiekcie mowa jest w dokumencie z 1401 roku - dotyczy on fundacji ołtarza. Sam kościół na pewno powstał wcześniej. W XVI wieku przeprowadzono rozbudowy kościoła. W XVII wieku doszło zaś do dwóch pożarów w odstępie dziesięciu lat.

Wnętrza kościoła są barokowe. Obecny ołtarz z 1749 roku jest dziełem znanego artysty z Krzeszowa - Antoniego Dorasila. On też wykonał ambonę i dwa boczne ołtarze. Freski na sklepieniu nad nawą główną z pierwszej połowy XVIII wieku są dziełem malarza Jana Lorenza. Wieża kościoła ma około 50 metrów i jest zwięczona hełmem (w środku wiszą dwa dzwony) z herbem Kowar.

Warto zobaczyć również najstarsze fragmenty kościoła - kaplicę w przyziemiu (na przeciw ołtarza głównego) z polichromiami z XIV wieku oraz na zachodniej ścianie wieży gotycką figurę "Madonny na potworze".

Dodaj opinię
Kościół Imienia NMP adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kościół Imienia NMP, zobacz gdzie w Kowarach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kościół Imienia NMP.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kościół Imienia NMP opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij