Ratusz

Ratusz - pierwsza siedziba władz lokalnych znajdowała się, tak jak obecna, w górnej części dzisiejszego deptaka. Po zniszczeniach w wojnach husyckich i pożarach postanowiono wyburzyć stary ratusz i postawić na jego fundamentach nowy. I tak oto w latach 1786 - 1789 wzniesiono nowy, klasycystyczny obiekt. Posiada on dwie kondygnacje + piwnica i strych.

W roku 2003 odnowiono elewację ratusza, przywracając dawny blask dawnym piaskowcowym elewacjom. Ciekawostką jest, że w jednym z bloków piaskowcowych, tuż nad chodnikiem, odbiła się muszla jakiegoś prehistorycznego mięczaka.

Do dziś mieści się tu główna siedziba władz miejskich. Istnieje możliwość zwiedzania Ratusza organizowane - codziennie od poniedziałku do piątku w dni robocze o godzinie 14:00. W planie zwiedzania dodatkowo wizyta w Sali Tradycji Miasta. Więcej szczegółów w Informacji Turystycznej przy Urzędzie Miejskim w Kowarach tel. +48 75 718 24 89, e-mail: turystyka@kowary.pl . 

Dodaj opinię
Ratusz adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Ratusz, zobacz gdzie w Kowarach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Ratusz.
  • Ulica
    1 Maja 1a
    Ratusz mieści się przy ulicy 1 Maja 1a w Kowarach
  • 58-530 Kowary
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Ratusz opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij