Turystyka rowerowa

Znaną imprezą na skalę europejską jest międzynarodowy wyścig kolarski "Bałtyk - Karkonosze Tour", który co roku przejeżdża przez miasto. W ostatnich latach w Kowarach ma początek jeden z etapów tego wyścigu - czasówka na Przełęcz Okraj. W to samo miejsce wyjeżdża w lipcu otwarty wyścig amatorski na Przełęcz Okraj.

Zboczem Kowarskiego Grzbietu biegnie międzynarodowy szlak rowerowy ER-2 (z Zittau w Niemczech przez czeskie i polskie Góry Izerskie, Karkonosze, do Lubawki w Polsce). Oprócz niego w okolicy Kowar znajduje się cała sieć mniejszych szlaków rowerowych o różnym stopniu trudności m.in. zielony w okół Kotliny Jeleniogórskiej, żółty wokół Rudaw Janowickich i niebieski wokół Kowar.

Jak widać turystyka rowerowa wokół Kowar jest rozbudowana.

Dodaj opinię
Turystyka rowerowa adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Turystyka rowerowa, zobacz gdzie w Kowarach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Turystyka rowerowa.
  • 58-530 Kowary
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Turystyka rowerowa opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij