test mix_2
Kowary to cudowna miejscowość znajdująca się niedaleko Jeleniej Góry która aktualnie nabiera cech miasta turystycznego. Pomalutku przekształca się miasta przemysłowego które pomimo tego że przez kilka zlokalizowanych na miejscu fabryk nie zostało zniszczone. Trzeba zahaczyć tutaj będąc przejazdem bądź skorzystać z szerokiej oferty noclegowej zamiast aby nie szukać noclegu w tłocznym Karpaczu. Jeżeli jesteśmy chorzy na astmę lub mamy alergię warto skorzystać z oferty miejscowych sztolni które pozostały po kopalni uranu – jest to nie tylko spojrzenie na historię bo sztolnie można zwiedzać ale także mnóstwo zdrowia które daje nam charakterystyczne kopalniane powietrze. Wielu wycieczkowiczów zaprasza Park Miniatur który z kolei umożliwia zobaczenie zabytków Dolnego Śląska w dwie godziny.
Rodzaj obiektu:
Szukaj po nazwie:
Cena do:

Turystyka piesza i jogging


W październiku, w dzielnicy Wojków, odbywa się "Bieg Piwosza" i towarzyszący mu "Bieg Mirindy". Rozgrywane są one w kilku kategoriach na różnych dystansach. Poza tym z Kowar wychodzi duża ilość szlaków pieszych w okoliczne góry.

Są to między innymi: niebieski (na Przełęcz Kowarską i do Bukowca), zielony (do Karpacza i na Skalnik), dwa żółte (na Skalny Stół; na Przełęcz Okraj) i czerwony Główny Szlak Sudecki im. M. Orłowicza (ze Świeradowa Zdroju w Górach Izerskich do Prudnika w Górach Opawskich).

    Komentarze
    Imię i nazwisko / nick:


    Brak wpisów.




    lastminute - Karkonoski*** SPA - Zapraszamy na ferie 2012 - ostatnie miejsca. - lastminute