Kościół Imienia NMP

Ten gotycki kościół Imienia NMP znajduje się w dolnej części starówki. Pierwszy zapis dowodzący istnienia parafii katolickiej w Kowarach pochodzi z 12 listopada 1399 roku, natomiast o samym obiekcie mowa jest w dokumencie z 1401 roku - dotyczy on fundacji ołtarza. Sam kościół na pewno powstał wcześniej. W XVI wieku przeprowadzono rozbudowy kościoła. W XVII wieku doszło zaś do dwóch pożarów w odstępie dziesięciu lat.

Wnętrza kościoła są barokowe. Obecny ołtarz z 1749 roku jest dziełem znanego artysty z Krzeszowa - Antoniego Dorasila. On też wykonał ambonę i dwa boczne ołtarze. Freski na sklepieniu nad nawą główną z pierwszej połowy XVIII wieku są dziełem malarza Jana Lorenza. Wieża kościoła ma około 50 metrów i jest zwięczona hełmem (w środku wiszą dwa dzwony) z herbem Kowar.

Warto zobaczyć również najstarsze fragmenty kościoła - kaplicę w przyziemiu (naprzeciw ołtarza głównego) z polichromiami z XIV wieku oraz na zachodniej ścianie wieży gotycką figurę "Madonny na potworze".

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Górująca nad starówką świątynia o skomplikowanej, burzliwej historii i takimże charakterze. Kościół, postawiony już w XIV-XV w., był wielokrotnie niszczony w pożarach i przebudowywany. Widać tak gotyckie, jak i renesansowe elementy. Z kolei wnętrze utrzymane jest w barokowym stylu. Urodą wyróżniają się m.in. boczne ołtarze i różnego rodzaju malowidła, pomniki.

Kościół Imienia NMP adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kościół Imienia NMP, zobacz gdzie w Kowarach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kościół Imienia NMP.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kościół Imienia NMP opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij