Ratusz

Ratusz - pierwsza siedziba władz lokalnych znajdowała się, tak jak obecna, w górnej części dzisiejszego deptaka. Po zniszczeniach w wojnach husyckich i pożarach postanowiono wyburzyć stary ratusz i postawić na jego fundamentach nowy. I tak oto w latach 1786 - 1789 wzniesiono nowy, klasycystyczny obiekt. Posiada on dwie kondygnacje + piwnica i strych.

W roku 2003 odnowiono elewację ratusza, przywracając dawny blask dawnym piaskowcowym elewacjom. Ciekawostką jest, że w jednym z bloków piaskowcowych, tuż nad chodnikiem, odbiła się muszla jakiegoś prehistorycznego mięczaka.

Do dziś mieści się tu główna siedziba władz miejskich. Istnieje możliwość zwiedzania Ratusza organizowane - codziennie od poniedziałku do piątku w dni robocze o godzinie 14:00. W planie zwiedzania dodatkowo wizyta w Sali Tradycji Miasta. Więcej szczegółów w Informacji Turystycznej przy Urzędzie Miejskim w Kowarach.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Zabytkowy magistrat, wybudowany w latach 1786-89 w stylu klasycystycznym. Nowa siedziba miejskich władz stanęła na zgliszczach starej, pochłoniętej przez wojny i pożary. Uważni obserwatorzy dostrzegą w jednym z piaskowcowych bloków elewacji odbitą muszlę prehistorycznego skorupiaka. Natomiast w jednym z pomieszczeń urządzono Salę Tradycji Miasta.

Ratusz adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Ratusz, zobacz gdzie w Kowarach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Ratusz.
 • Telefon
  Zadzwoń i dowiedz się więcej o Ratusz - telefon: +48757182489
 • E-mail
  turystyka@kowary.pl
  Adres email Ratusz: turystyka@kowary.pl
 • Ulica
  1 Maja 1a
  Ratusz mieści się przy ulicy 1 Maja 1a w Kowarach
 • 58-530 Kowary
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Ratusz opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij