Spływy kajakowe Siedlęcin

Kajakarstwo to specyficzna dyscyplina sportu, która ma wiele różnych form. Od spokojnego wiosłowania na zamkniętym akwenie, przez rekreacyjne spływy mniejszymi i większymi rzekami, aż po ekstremalne kajakarstwo górskie. Gospodarze przystani kajakowej Ibiza w Siedlęcinie specjalizują się w drugim z wymienionych sposobów na aktywny wypoczynek.

Główna baza mieści się w sąsiedztwie charakterystycznej Wieży Książęcej. To punkt startowy dla pierwszego z proponowanych wariantów spływu: wzdłuż 7-kilometrowego odcinka rzeki Bóbr pomiędzy Siedlęcinem a Wrzeszczynem. Druga ze stałych tras w ofercie to liczący już 23-kilometry odcinek Nielestno - Lwówek Śląski, trzecia zaś: 16 kilometrów z Bolesławca do miejscowości Trzebień. Generalnie organizator spływów operuje na rzece Bóbr - notabene znanej również amatorom pontonowego raftingu - i wszelkie szczegóły wyprawy można ustalić dość elastycznie. Naturalnie każdy uczestnik kajakowego spływu otrzymuje kapok i inne niezbędne wyposażenie.

I jeszcze jedna, dość istotna rzecz: organizator spływów kajakowych z Siedlęcina prowadzi również wypożyczalnię sprzętu wodnego nad Jeziorem Złotnickim, w miejscowości Złoty Potok. Główną atrakcją ma być udostępniony szerokiemu audytorium w lipcu 2018 r. rower wodny Pola-one.

W dużym uproszczeniu: wygląda jak skrzyżowanie klasycznego bicykla z katamaranem i pontonami. Niecodzienna, w fazie prototypu rozpędzająca się na spokojnej tafli do ok. 10 km/h konstrukcja ma być jeszcze rozwijana w przyszłości. Najlepiej zresztą samodzielnie przekonać się, jakie wrażenia daje jazda takim oryginalnym rowerem wodnym.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Ceny spływów kajakowych i wypożyczania sprzętu wodnego w Siedlęcinie i Złotym Potoku - stan na lipiec 2018:

 • spływy na trasie Siedlęcin - Wrzeszczyn - 1 kajak 20 zł/h
 • spływy na trasie Nielestno - Lwówek Śląski - 35 zł/os. bez transportu uczestników do punktu startowego, 50 zł/os. razem z transportem uczestników, 65 zł/os. razem z transportem uczestników i integracyjnym grillem ; dodatkowo transport kajaków 1,20 zł/km
 • spływ na trasie Bolesławiec - Trzebień - 35 zł/os. + transport
 • grupy powyżej 16 osób rabat 10%
 • opcjonalny przewodnik dla dużych grup +150 zł

Wypożyczalnia:

 • kajak dwuosobowy 20 zł/h
 • czteroosobowy rower wodny 35 zł/h
 • deski stand-up paddle 20 zł/h
 • łodzie wiosłowe 15 zł/h
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Bardzo dobry sposób na rekreację i aktywny wypoczynek, bez względu na wiek. Spływ kajakiem rzeką Bóbr łączy w sobie walory sportowe i widokowe. Organizator wiosłowych wypraw ma w ofercie 3 podstawowe trasy na różnych odcinkach (od 7 do 23 kilometrów). Ponadto w Złotym Potoku czeka wypożyczalnia sprzętu pływającego, z wielce oryginalnym rowerem wodnym.

Spływy kajakowe Siedlęcin adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Spływy kajakowe Siedlęcin, zobacz gdzie w Kowarach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Spływy kajakowe Siedlęcin.
Ceny biletów / cennik wejść do Spływy kajakowe Siedlęcin. Redakcja serwisu www.e-kowary.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • od 20 zł
  Spływy kajakowe Siedlęcin cena biletu normalnego: od 20 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Spływy kajakowe Siedlęcin opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij