Starówka

Kowarska starówka to podłużny kompleks zabytkowej zabudowy miejskiej pochodzącej głównie z XVIII i XIX wieku, choć są też starsze budynki (np. renesansowy dom na zapleczu starówki z XVI / XVII wieku).

Według niektórych badaczy, pewien udział przy przebudowie starówki miał Carl Gotthard Langhans z Kamiennej Góry, twórca m.in. Bramy Brandenburskiej w Berlinie. Urokliwy deptak powstał w 1997 roku, na odcinku ulicy 1 Maja od Placu Franciszkańskiego do ulicy Pocztowej i Górniczej.

Obecnie jest wyłączony z ruchu ulicznego i służy pieszym. W górnej części znajduje się zabytkowa fontanna.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Niebywale wartościowy z architektonicznego i krajobrazowego punktu widzenia obszar. Stanowi również historyczne centrum Kowar. Wzdłuż ulicy 1 Maja i malowniczego deptaku stoi mnóstwo zabytkowych budynków miejskich i kamienic, wybudowanych między XVI a XIX wiekiem. Na kształt starówki miał mieć wpływ C.G. Langhans - projektant berlińskiej Bramy Brandenburskiej.

Starówka adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Starówka, zobacz gdzie w Kowarach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Starówka.
  • 58-530 Kowary
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Starówka opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij