Turystyka rowerowa

Znaną imprezą na skalę europejską jest międzynarodowy wyścig kolarski "Bałtyk - Karkonosze Tour", który co roku przejeżdża przez miasto. W ostatnich latach w Kowarach ma początek jeden z etapów tego wyścigu - czasówka na Przełęcz Okraj. W to samo miejsce wyjeżdża w lipcu otwarty wyścig amatorski na Przełęcz Okraj.

Zboczem Kowarskiego Grzbietu biegnie międzynarodowy szlak rowerowy ER-2 (z Zittau w Niemczech przez czeskie i polskie Góry Izerskie, Karkonosze, do Lubawki w Polsce). Oprócz niego w okolicy Kowar znajduje się cała sieć mniejszych szlaków rowerowych o różnym stopniu trudności m.in. zielony w okół Kotliny Jeleniogórskiej, żółty wokół Rudaw Janowickich i niebieski wokół Kowar.

Jak widać turystyka rowerowa wokół Kowar jest rozbudowana.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię
Turystyka rowerowa adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Turystyka rowerowa, zobacz gdzie w Kowarach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Turystyka rowerowa.
  • 58-530 Kowary
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Turystyka rowerowa opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij