O wyjazdach do Kowar w góry z myślą o odnowie biologicznej

Czasami czuje się w kościach - i to całkiem dosłownie - że w pewnym momencie nie ma już innego wyjścia, jak ze względów zdrowotnych wziąć możliwie jak najdłuższy urlop, wyjechać gdzieś i porządnie odpocząć. Niewątpliwie bardzo pomocne w regeneracji sił warunki panują w górach. Wśród wielu znanych kurortów i uzdrowisk oferujących i walory naturalne, i fachową odnowę biologiczną, warto też czasem wspomnieć o tych mniej znanych miejscowościach. Takich jak chociażby Kowary w Karkonoszach.

Kameralna mieścina o całkiem długiej i intrygującej (aczkolwiek mało znanej) historii, iście cudowne widoczki, sporo ciekawych szlaków pieszych i rowerowych wiodących wysoko w góry, zdrowy klimat… Krótko rzecz ujmując: wszystko, czego tylko potrzeba do odprężenia się i podładowania swoich baterii. A jeśli potrzebne są natychmiastowe i ekspresowe efekty, wtedy warto skorzystać z profesjonalnej odnowy biologicznej w Kowarach. Swego czasu stosowano tutaj inhalacje radonowe w dawnych kopalniach uranu (sic!), jednak tym razem zamiast na ciekawostkach z PRL-u, skoncentrujemy się na konkretach z dziedziny SPA & Wellness. Czyli szerokiej gamie zabiegów, po których w człowieka wstępują nowe siły.

Inhalacje, kąpiele z użyciem najróżniejszych dodatków, okłady, sauny, jacuzzi, a nade wszystko: pełna paleta masaży we wszelkich odmianach. Odnowa biologiczna całkiem słusznie może wywoływać skojarzenia z procedurami, którymi są poddawani profesjonalni sportowcy. Tyle że w tym przypadku zabiegi SPA w górach nie tylko ekspresowo stawiają na nogi, ale też przynoszą niemało przyjemności. Kowary takie usługi zapewniają przede wszystkim w obiektach noclegowych, w ramach specjalnych pakietów pobytowych. I jak można się spodziewać, takie turnusy najczęściej oferowane są przez duże, wielogwiazdkowe hotele i pensjonaty. Komfortowe, wręcz luksusowe, ale i dość drogie.

Bez zaglądania w jakiekolwiek zarobkowe statystyki - co najwyżej w celu potwierdzenia wysuwanej tezy - można stwierdzić, iż taki kompleksowy wyjazd dla wielu osób będzie zbyt poważnym wydatkiem. Da się jednak zastosować wariant poniekąd pośredni. A mianowicie: pojechać do Kowar po zarezerwowaniu taniego noclegu w jednym obiekcie, zaś na zabiegi odnowy biologicznej w górach umówić terminy oraz zakres w jeszcze innym. SPA rzadko kiedy są całkowicie ekskluzywne, dostępne tylko i wyłącznie dla klientów konkretnego hotelu. Goście z zewnątrz również mogą z nich korzystać. Oczywiście trzeba mieć świadomość, że dla osób spoza obiektu takie zabiegi będą ciut droższe.

Gdyby jednak porównać ceny pakietów z odnową biologiczną oraz “rozproszenie” pobytu w górach na parę różnych obiektów noclegowych, najczęściej korzystniejsza z ekonomicznego punktu widzenia okazuje się właśnie druga z wymienionych opcji. W Kowarach można znaleźć nie tylko świetne warunki do całościowego relaksu, ale również parę interesujących atrakcji turystycznych. Pozostaje tylko wybrać sobie odpowiednie propozycje i cieszyć się z udanego wypadu w góry.

Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij