Kowary - informacje praktyczne o miejscowości

Dojazd do Kowar

Położone w województwie dolnośląskim Kowary to niewielka miejscowość na pograniczu Kotliny Jeleniogórskiej, Karkonoszy i Rudaw Janowickich w Sudetach Zachodnich. Na terenie miasta łączą się dwie drogi wojewódzkie: prowadząca od Piechowic droga nr 366 oraz droga nr 367 biegnąca od Wałbrzycha do Kamiennej Góry. Połączenia komunikacyjne z Kowarami można sprawdzić przy pomocy Goeuro - wyszukiwarka podaje nie tylko daty i godziny odjazdów, ale też czas podróży i ceny biletów.

Kowary to miasto bardzo dobrze skomunikowane z całą Polską. Dworzec autobusowy znajduje się przy ul. Dworcowej w północno-zachodniej części miejscowości. Co 20-40 minut przyjeżdżają tu autobusy z Jeleniej Góry. Ponadto do Kowar kursują busy z Warszawy, Gliwic, Karpacza, Kamiennej Góry, Katowic, Krakowa, Opola, Przemyśla, Rzeszowa, Tarnowa, Wałbrzycha i Wrocławia. Linie obsługują m.in. Polbus PKS Wrocław, PKS Przemyśl, PKS "Tour" Jelenia Góra, PKS Mława, PKS Kamienna Góra, Karpacz-Bus, Przedsiębiorstwo Transportowe "L&D" oraz Amor/Eljan Trans. Odległość Kowar od Warszawy wynosi 427 km, od Poznania - 218 km, od Szczecina - 333 km, od Gdańska - 478 km, od Białegostoku - 616 km, a od Krakowa - 329 km.

Najbliższa stacja PKP obsługująca połączenia z dalszymi regionami Polski znajduje się w odległej o niecałe 16 km Jeleniej Górze - stąd kursują pociągi PKP Intercity, Przewozów Regionalnych, TLK oraz Kolei Dolnośląskich m.in. do Wrocławia, Gdyni, Przemyśla, Poznania i Warszawy. Istnieje też możliwość dojazdu busem bezpośrednio do Wrocławia, skąd kursują pociągi niemal do każdego największego miasta w Polsce. W samych Kowarach funkcjonuje kilka przystanków autobusowych, które znacznie ułatwiają przemieszczanie się po mieście. Tuż obok dworca autobusowego znajduje się także postój taksówek obsługiwany przez lokalne firmy.

rozwiń
Kowary - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij